ASAL24


چهارشنبه, 26 خرداد 1400

درمان زخم معده با عسل

درباره درمان زخم معده رعایت نکات ذیل توصیه می شود:
تغذیه خود را اصلاح نمایید و از آب سالم بدون کلر استفاده کنید و هرگز مواد غذایی کارخانه ای را استفاده نکنید.
برای درمان زخم معده نخست خوردن 75 گرم روغن بادام شیرین و سپس استعمال لعاب جوشانده ریشه و گل پنیرک مفید است. همچنین 8 مثقال ریشه شیرین بیان، 2 مثقال زیره سبز و 1 مثقال زنیان را کوبیده و جوشانده و شب گذارند و صبح ناشتا میل نمایید و تا چند روز مداومت نمایید.
هفته ای دو بار شربت زنجبیل با عسل میل کنید. هیچ وقت غذای خام به همراه پخته میل نکنید و آب همراه غذا نخورید، مدتی (حدود یک ماه) نیز از خوردن مواد خام، میوه ها و ترشیجات (خصوصاً پرتقال و نارنگی) خوداری  کنید و عسل بیشتر بخورید، مصکی را هم به عنوان ادویه در غذاهایتان استفاده کنید.
برای زخم معده زردچوبه نیز خوب هست که باید در غذاهایتان استفاده کنید یا این که هفته ای دو بار از دم کرده آن استفاده کنید.
بهداشت دهان و دندان نیز در رفع مشکلات معده نیز موثر است، لذا با پودر شویا دندان هایتان را مسواک بزنید، آب نمک قرقره کنید، شب ها عسل خوب، روی دندان هایتان بمالید (تمام حفره های دندان هایتان را کاملاً با عسل آغشته نمایید) و صبح ها بعد از برخاستن از خواب مسواک بزنید.
تشخیص زخم معده:
بیماران بعضاً در تشخیص دردهای معده با دردهای قلب دچار اشتباه می شوند. در درد قلب اگر از پله به سرعت چند بار بالا و پایین بروید علایمی مشابه درد معده برای بیمار پیش می آید، این نشان می دهد که مشکل از قلب است، به طور خلاصه درد قلبی با فعالیت فیزیکی شروع و تشدید می شود. معده بیشتر ارتباط مستقیم با غذا دارد و اگر بیمار  یک مواد خاصی را بخورد دردش بیشتر می شود و با خوردن چیز دیگری دردش کمتر می گردد. اگر ورم باشد اصولاً درد با خوردن میوه ها بدتر می شود و اگر زخم معده یا اثنی عشر داشته باشید با خوردن اکثر غذاها حتی غذاهای خوبی که باید راحت هضم شوند، درد بدتر می شود.


Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

دیدگاه‌ها  

 
-1 #6 nasim 1393-09-02 17:05
معده هرکس فرق میکنه ممکن بعضی بخورن بیشتر درد بگیره
نقل قول کردن
 
 
+2 #5 مهدی 1393-07-20 15:45
راس میگن من درد معده داشتم و وختی عسل میخورم دردش کمتر میشه
نقل قول کردن
 
 
+5 #4 ساغر 1391-05-19 22:13
این عسل 24 که من دیدم صد در صد برای معده داروی شفا بخشه.
نقل قول کردن
 
 
+8 #3 حسن 1391-04-01 23:21
جلب بود حتما استفاده می کنم.ممنون
نقل قول کردن
 
 
+13 #2 ساغر 1391-03-31 22:45
عسل 24 دات کام پیشرفتت منو کشته.
نقل قول و اینا .
به به و واقعا عالی .
مبارکه.
یه چت روم کم داریا فقط.
نقل قول کردن
 
 
+24 #1 ساغر 1391-03-27 00:25
درود

من تا بحال درد معده نداشتم. اما یک هفته ای بود که معده م درد میکرد. البته من حتی قرص هم نخوردم. چون نمی خواستم قبول کنم درد معده دارم. خدا رو شکر الان درد نمیکنه.

و جالب اینه که من که اصلا عسل نمی خورم این روزا عسل توجهم رو زیاد به خودش جلب کرده. با تعاریفی که اینجا میبینم. امروز مامانه را فرستادم عسل خریده و عصر حدود 2 . 3 قاشق خوردم.

البته موم هم داشت من مومشو جدا کردم.
نقل قول کردن
 

نوشتن نظر

کلیه نظرات (بغیر از تبلیغاتی و غیراخلاقی)منتشر خواهند شد.

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مطالب مرتبط